Organization Calendar (Pelham Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Midget LL 2 - Millbrook Mid-Winter Classic (8492)
Peewee LL 1 - Golden Puck Tournament
Novice BB
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Atom AE
11:10 AM-12:20 PM
Practice
Midget LL 2
12:30 PM
vs. NOTL Wolves 1
Midget LL 1
2:00 PM
vs. NOTL Wolves 3
Midget LL 4
3:30 PM
vs. NOTL Wolves 2
Peewee LL 1
3:45 PM
@ Fort Erie Meteors 1
Leisureplex (Kinsmen) [PW - B - P - 26]
Peewee LL 2
4:00 PM
vs. NOTL Wolves 2
Midget BB
5:00 PM
vs. Lincoln Blades
Panthers Hockey School
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice LL 2
5:40 PM
@ NOTL Wolves 1
Centennial [PL - N - B -40]
Junior Panthers
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Bantam AE
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Bantam BB
1:30 PM-2:50 PM
Practice
Peewee LL 2
7:00 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice LL 1 & Novice LL 2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Midget BB
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Midget LL 2
7:30 PM
vs. Lincoln Blades 2
Midget LL 3
8:40 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Juvenile
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Lincoln Blades AE
Peewee AE
6:40 PM
@ NOTL Wolves AE
Meridian [m - PW - C - 31]
Bantam AE
7:00 PM
vs. Dunnville Mudcats
Bantam LL 2
7:10 PM
@ Thorold Blackhawks 2
Thorold (Frank Doherty) [Bt- C - P -49]
Midget AE
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Midget BB
8:30 PM
vs. Lincoln Blades
Midget LL 1
9:00 PM
vs. Midget LL 4
Atom LL 1
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Panthers Hockey School
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Junior Panthers
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Peewee LL 1 & Peewee LL 2
7:00 PM-8:20 PM
Shared Practice
Bantam AE
8:10 PM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [m - BT - B - 19]
Midget AE
8:30 PM
vs. Ayr Flames AE
Midget LL 4
9:00 PM-10:20 PM
Practice
Novice BB
5:55 PM
@ Garden City Falcons
Peewee AE
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Juvenile
7:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [O-JBBCC-Q4-5]
Midget AE
9:30 PM
@ Ayr Flames AE
NDCC [O-MAE3/5-Q2-5]
Junior Panthers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Panthers Hockey School
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Tyke
10:00 AM
vs. Dunnville Mudcats
Atom AE
11:10 AM
@ Dunnville Mudcats CC
Dunnville [m.A- -B- 22]
Novice BB
11:20 AM
vs. NOTL Wolves
Novice LL 1
12:30 PM-1:30 PM
Practice
Atom BB
12:35 PM
vs. Garden City Falcons
Bantam AE
1:40 PM-2:50 PM
Practice
Peewee AE
1:50 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor AE
Bantam LL 1
3:00 PM
vs. Lincoln Blades 1
Peewee BB
4:10 PM
vs. NOTL Wolves
Bantam LL 2
4:20 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
Bantam BB
5:30 PM
vs. NOTL Wolves
Peewee LL 2
5:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Midget LL 4
6:00 PM
@ NOTL Wolves 3
Meridian [M- A- P- 01]
Midget LL 1
7:00 PM-8:10 PM
Practice
Midget BB
8:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [O-MBB-Q2-4]
Midget LL 3
8:20 PM-9:20 PM
Practice
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Midget LL 2 - Millbrook Mid-Winter Classic (8492)
Peewee LL 1 - Golden Puck Tournament
Bantam LL 1
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Tyke
11:00 AM
@ Fort Erie Meteors
Bantam LL 2
11:10 AM-12:20 PM
Practice
Midget AE
12:30 PM-1:50 PM
Practice
Novice LL 1
4:00 PM
vs. NOTL Wolves 1
Midget BB
5:00 PM
vs. Lincoln Blades
Atom LL 1
5:15 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
Bantam AE
5:35 PM
@ West Lincoln Wrath
Smithville [m - BT - B - 21]
Peewee AE
5:45 PM
@ Lincoln Blades AE
Fleming [m - PW - C - 39]
Atom BB
6:25 PM-7:20 PM
Practice
Midget LL 3
6:30 PM
@ NOTL Wolves 3
Meridian [M- A- P- 11]
Midget LL 4
7:30 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
Novice LL 1
6:00 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Atom BB
6:30 PM
@ Port Colborne Sailors
Peewee BB
7:10 PM
@ Thorold Blackhawks
Peewee LL 2
7:15 PM
vs. Peewee LL 1
Midget BB
9:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [O-MBB-Q2-6]
Midget LL 2
9:15 PM
@ Welland Tigers 2
Welland (Youth) [M - B - P - 34]
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget LL 1
8:40 PM
@ Thorold Blackhawks 1
Midget AE
9:00 PM
vs. Ayr Flames AE
Atom AE
6:00 PM
@ Grimsby Kings AE
Peach King (2 - West) [m.A- -B- 25]
Novice LL 1
6:30 PM
vs. Novice LL 2
Bantam BB
7:10 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [BT - B - 15]
Bantam AE
7:40 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
Midget LL 3
9:00 PM
vs. Midget LL 4
Peewee AE
6:00 PM
@ Niagara Falls Flyers Minor
Chippawa [m - PW - C - 41]
Bantam BB
7:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors
Midget LL 1
9:00 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
Bantam LL 2
8:10 PM
@ West Lincoln Wrath
Smithville [Bt- C - P -54]
Tyke
10:00 AM
vs. Lincoln Blades 1
Novice BB
12:20 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Atom BB
1:35 PM
vs. Niagara Falls Flyers
Novice LL 2
1:45 PM
vs. Port Colborne Sailors 2
Peewee AE
2:50 PM
vs. Niagara Falls Flyers AE
Bantam LL 1
3:00 PM
vs. Grimsby Kings 2
Bantam LL 2
4:20 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
Peewee LL 2
5:00 PM
@ Fort Erie Meteors 2
Atom AE
5:00 PM
@ Garden City Falcons Minor
Burgoyne [m.A- -B- 27]
Peewee LL 1
5:40 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from pelhamminorhockey.com on Tuesday, February 19, 2019 at 4:20 AM